Galaxy S11 dostanie lepszy aparat i usprawniony czytnik biometryczny

W sieci pojawiają się pierwsze szczegóły dotyczące specyfikacji Samsunga Galaxy S11. Wspominają o nowym aparacie z 5-krotnym zoomem oraz większej powierzchni wbudowanego w ekran czytnika odcisków palców.

Galaxy S10 miał swą premierę już kilka dobrych miesięcy temu, więc fani Samsunga czekają na kolejną generację tego modelu. Odbędzie się ona dopiero w przyszłym roku, ale już teraz pojawiają się pierwsze przecieki dotyczące zmian, jakich można oczekiwać.

Według doniesień koreańskich mediów, producent zamierza znacznie usprawnić czytnik odcisków palców wbudowany w ekran. Zastosowano go jak wiemy najpierw w modelu S10, a użyto tutaj technologii ultradźwiękowej dostarczonej przez Qualcomm. W teorii jest to rozwiązanie nowocześniejsze od optycznych czytników, ale ma pewną wadę. Powierzchnia czytnika FoD jest dużo mniejsza niż w innych modelach telefonów, co znacznie obniża wygodę korzystania z systemu. Użytkownik musi dokładniej celować w sensor, by dokonał odczytu, co prowadzi do czętych błędów.

Według mediów, w przyszłorocznym Galaxy S11 pojawi się nowy, ulepszony sensor. Powierzchnia robocza obecnego sensora wynosi tylko 36 mm kw., natomiast w nowym ma to być aż 64 mm kw. Będzie więc znacznie większy, co ułatwi korzystanie z technologii. Jedyny problem jest taki, że nowy sensor jest jeszcze w fazie projektowania i nie wiadomo kiedy będzie gotowy.

Czytnik biometryczny nie będzie jedyną zmianą w S11. Źródło sugeruje także obecność nowego aparatu z 5-krotnym zoomem. Mówi się też, że flagowiec dostanie nowy 108 MP sensor oraz szerokokątną soczewkę.

To na razie wszystko co wiemy na temat nowego modelu. Miejmy nadzieję, że kolejne miesiące przyniosą nam więcej informacji o nadchodzącym flagowcu.

Galaxy S11

Źródło

You may also like...