YouTube Music trafi na wszystkie smartfony z Androidem 10. Zastąpi Play Music

Google ogłosiło, że wszystkie smartfony z Androidem 10 dostaną fabrycznie aplikację YouTube Music. Zastąpi ona dotychczas instalowaną w nich usługę Google Play Music.

Android 10 przynosi wiele zmian w zakresie funkcjonalności, ale też oferowanych usług. Nabywcy smartfonów, na których będzie zainstalowany nowy system dostaną więc nową aplikację dostarczającą im muzykę.

Aktualnie fabrycznie zainstalowaną usługą było Google Play Music, ale Google postanowiło to zmienić. Firma zastąpi ją aplikacją YouTube Music. To efekt nowej strategii amerykańskiego koncernu, która skupia się na promowaniu serwisu YouTube. Oczywiście Play Music nie zniknie z rynku, gdyż będzie nadal dostępna do pobrania w sklepie Play Store. Przyzwyczajeni do niej użytkownicy będą więc mogli ręcznie pobrać swój ulubiony serwis muzyczny.

YouTube Music to dedykowana aplikacja muzyczna dostępna na platformie YouTube. Oferuje swym użytkownikom dostęp do piosenek, wideoklipów i koncertów na żywo, a także możliwość streamingu muzyki na smartfony oraz inteligentne głośniki. Usługa oczywiście dostępna jest także w wersji abonamentowej o nazwie Premium. Abonament kosztuje 19,99 zł miesięcznie dla jednej osoby lub 29,99 zł w abonamencie rodzinnym. Z tego ostatniego może korzystać sześć osób mieszkających pod tym samym adresem, w wieku powyżej 13 lat. W zamian oferuje piosenki bez reklam, możliwość ich słuchania w trybie offline, a także odtwarzanie z wyłączonym ekranem.

YouTube Music

Źródło

You may also like...