Android 10 debiutuje dziś na LG G8 ThinQ

Koncern LG udostępnił dziś system Android 10 dla swego flagowego modelu LG G8 ThinQ. Na tę chwilę aktualizacja dostępna jest tylko dla mieszkańców Korei Południowej, ale wkrótce powinna trafić na inne rynki.

Android 10 nie jest jeszcze szczególnie popularnym systemem operacyjnym, gdyż producenci sprzętu nie spieszą się z jego udostępnianiem. Na szczęście powoli sytuacja się zmienia i oprogramowanie zaczyna pojawiać się na coraz większej liczbie urządzeń.

W tym tygodniu aktualizację udostępniło swemu sprzętowi dwóch koreańskich producentów. Pierwszym z nich jest Samsung, który wypuścił ją dla flagowego modelu Galaxy S10. Nowy system na razie można pobrać jedynie w Niemczech, jednakże udostępniono go tylko uczestnikom wcześniejszych beta testów. Drugą z firm jest LG, które zapewniło system dla modelu LG G8 ThinQ.

Aktualizacja o numerze G820N20c, oprócz wszystkich funkcji związanych z nowym systemem, dostarcza też użytkownikom listopadową poprawkę bezpieczeństwa.

Jak już wspomniałem, póki co nowy system udostępniono tylko w Korei. Na tę chwilę nie ma informacji kiedy można się go spodziewać również w innych krajach. Znając jednak życie, potrwa to zapewne kilka tygodni. Jest jednak nadzieja na to, że do końca roku dostaną go wszyscy użytkownicy tego smartfona.

LG G8 ThinQ

Źródło

You may also like...