Fani walczą o wejście słuchawkowe w iPhone 7

Plotki sugerujące, że Apple pozbawi iPhone 7 wejścia słuchawkowego i zastąpi je wielofunkcyjnym złączem Lightning, nie spodobały się fanom marki. W sieci pojawiła się petycja, której pomysłodawcy mają nadzieję skłonić amerykański koncern do zmiany zdania.

Kilka dni temu informowałem, że iPhone 7 niemal na pewno zostanie pozbawiony wejścia słuchawkowego, które zostanie zastąpione złączem Lightning. Oznacza to, że wielu użytkowników będzie mogło wyrzucić posiadane obecnie słuchawki i zakupić ich wersję bezprzewodową.

Taka wizja ze zrozumiałych względów nie podoba się obecnym użytkownikom iPhone’ów, którzy zorganizowali w sieci petycję, mającą na celu zniechęcenie Apple do wprowadzenia w życie tej zmiany. W dość krótkim czasie podpisało ją ponad 200 tysięcy osób, które argumentują, że rezygnacja z wejścia 3,5 mm nie tylko zmusi ich do wydania pieniędzy, ale też znacznie zwiększy liczbę elektronicznych śmieci trafiających na wysypiska.

Pomysł Apple jest bez wątpienia bardzo odważny, ale równocześnie niezbyt rozsądny. Wejście 3,5 mm jest światowym standardem i rezygnacja z niego może poważnie koncernowi zaszkodzić. Tym bardziej że, analitycy rynkowi już zapowiadają spadek sprzedaży iPhone’ów spowodowany nasyceniem rynku, więc producent nie powinien go jeszcze bardziej pogłębiać.

iPhone 7

Źródło: Cultofmac.com

You may also like...