Apple Watch wspiera LGBT paskiem w kolorach tęczy

Z okazji zbliżającej się uroczystości Pride Month, Apple wypuściło dla Apple Watch nowy pasek. Model Pride Edition jest w kolorach tęczy i będzie pasował do specjalnej wersji tarczki.

Jak co roku w okolicach czerwca, na całym świecie odbywa się Pride Month. Jest to parada środowisk LGBT, celebrująca tożsamość i dumę ze swej orientacji. Z tej okazji Apple postanowiło wprowadzić do sprzedaży specjalną wersję paska dla smartwatcha Apple Watch.

Pasek nazywa się Pride Edition i ma sportową stylistykę w kolorach tęczy. Pasek będzie pasował do specjalnej tarczki, również przygotowanej z okazji Pride Month, która pojawi się w watchOS 6.2.5. Jak prezentuje się pełny zestaw, zobaczycie na poniższym zdjęciu.

Apple Watch_pasek

To nie jedyny produkt, jaki firma z Cupertino przygotowała dla posiadaczy swego zegarka. Do jej oferty dołączy bowiem również sportowy pasek Nike Pride Edition. On również będzie miał pasujące wyglądem tarczki, które będą dostępne po premierze watchOS 6.2.5.

Apple Watch_pasek

Jak zwykle dochód ze sprzedaży nowych pasków, zasili organizacje pracujące na rzecz społeczności LGBT. Są to m.in. GLSEN, PFLAG, The Trevor Project, Gender Spectrum, The National Center for Transgender Equality, i ILGA World. ILGA World.

Jeżeli chcielibyście sobie sprawić któryś z nich, to obie wersje kosztują po 49 dolarów i można je kupić w sklepie Apple. Standardowy wariant dostaniecie na tej stronie, natomiast wersję Nike zakupicie tutaj.

Źródło

You may also like...