Apple wydłuża czas projektowania iPhone’a

Już kilka tygodni temu pojawiły się wieści sugerujące, że Apple może zrezygnować z 2-letniego cyklu produkcyjnego nowych modeli iPhone’a i znacznie go wydłuży. Dziennikarze The Wall Steet Journal potwierdzili tę informację.

Nowe modele iPhone’ów tak naprawdę niewiele różnią się od poprzedników, więc brak innowacji sprawił, że sprzęt Apple zaczyna się klientom nudzić, czego dowodem jest spadająca sprzedaż tych smartfonów.Kilka tygodni temu pojawiły się więc doniesienia mówiące, że Apple może wydłużyć cykl produkcyjny nowych iPhone’ów, który obecnie trwa około 2 lat. W ten sposób firma zyska więcej czasu na opracowanie innowacji, nie ograniczając się tylko do zwiększania mocy obliczeniowej procesora oraz rozdzielczości aparatu, która i tak nie ma większego znaczenia biorąc pod uwagę fakt, że większość smartfonów wykorzystywana jest głównie do wrzucania zdjęć na Facebooka czy Instagram.

Dziennikarze z The Wall Steet Journal częściowo potwierdzili tę informację mówiąc, że Apple istotnie planuje zmienić strategię produkcji nowych smartfonów i rezygnuje z 2-letniego cyklu. Na razie nie wiadomo jak bardzo zostanie wydłużony, ale ostatnie doniesienia mówiły o 3 latach.

Dodam, że w przyszłym roku będzie mieć miejsce 10-ta rocznica istnienia iPhone’a, więc Apple na pewno przygotuje z tej okazji coś specjalnego.

Źródło: WSJ.comYou may also like...