Apple za kilka dni uśmierci iPhone’a 4

Smartfony starzeją się w coraz szybszym tempie, zastępowane nowymi modelami. Starsze urządzenia trzeba więc odesłać do lamusa i tak właśnie Apple zamierza uczynić z iPhonem 4, którego uśmierci 31 października.

iPhone 4 wprowadzony na rynek sześć lat temu, to sprzęt mocno przestarzały jak na dzisiejsze standardy. Od jakiegoś czasu nie da się na nim zainstalować nowej wersji systemu iOS, więc Apple uznało, że nadszedł czas, aby się go definitywnie pozbyć.Informacja nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona, jednak japońska strona Mac Otakara, powołując się na własne źródła twierdzi, że 31 września, Apple oficjalnie zakończy sprzedaż iPhone’a 4. Zniknie on z rynku równocześnie z 13-calowym MacBookiem Air, trzecią generacją AirPort Exrtreme oraz AirPort Time Capsule. Dla posiadaczy tego modelu oznacza to, że Apple nie będzie już dłużej naprawiało go w serwisach własnych oraz partnerów.

Przypomnę, że iPhone 4 wszedł do sprzedaży w czerwcu 2010 roku i posiada 3,5″: ekran, procesor A4, 512 MB RAM oraz dwa aparaty: 5 Mpix z tyłu i VGA z przodu. Od kwietnia 2014 roku urządzenie nie jest już wspierane przez system iOS.

Źródło: Macotakara.jp

You may also like...