LG G5: Nougat zadebiutuje w listopadzie

LG Electronics jest kolejnym producentem smartfonów, który w ostatnim czasie znacznie przyspieszył z dystrybucją aktualizacji do swych urządzeń. Koncern właśnie przygotowuje się do udostępnienia Nougata dla flagowego modelu G5.

Już za kilka tygodni użytkownicy smartfona LG G5 będą mogli zainstalować na swych smartfonach najnowszy system operacyjny Android 7.0 Nougat. Informacja nie została wprawdzie oficjalnie potwierdzona przez producenta, lecz ujawnił ją jeden z australijskich operatorów.Firma Optus twierdzi, że najnowsza wersja systemu operacyjnego pojawi się dla tego modelu już w połowie listopada, a jej przedstawiciele zapewniają, że obecnie prowadzone są jego wewnętrzne testy. Na razie operator otrzymał nowy system tylko dla tego konkretnego urządzenia, więc nie wiadomo kiedy zawita do innych smartfonów.

Niestety nie ujawnia od których rynków LG zamierza najpierw rozpocząć jego dystrybucję. Można jednak założyć, że prawdopodobnie będą to Stany Zjednoczone, być może równolegle z Europą.

Źródło: Optus.com.au

You may also like...