Apple zapewnia o bezpieczeństwie systemu Face ID

Przedstawiciele Apple zapewniają, że obawy dotyczące technologii Face ID, rozwieją się po premierze iPhone’a X. Wówczas wszyscy przekonają się o jej użyteczności.

Technologia Face ID wzbudziła ogromne zainteresowanie. Jednak oprócz osób zachwyconych nowym rozwiązaniem, są również sceptycy mający wiele obaw z nim związanych. Wielu obawia się o bezpieczeństwo, a także czy nie powtórzy się sytuacja z Siri, gdzie coś co wygląda dobrze na papierze, w realnym życiu prezentuje się zupełnie inaczej.

Craig Federighi oraz John Gruber, przedstawiciele koncernu Apple uspokajają fanów zapewniając ich, że wszystkie obawy rozwieją się po premierze telefonu. Podkreślają, że podobne wątpliwości ludzie mieli podczas wprowadzania na rynek technologii Touch ID, a teraz wiele osób nie wyobraża sobie bez niej życia. Tak samo będzie z Face ID.

Oczywiście pamiętamy wpadkę Apple, gdy okazało się, że czytnik w modelu iPhone 5S można łatwo zhakować. Dokonała tego grupa hakerska Chaos Computing Club, drukując odcisk palca właściciela na przezroczystej folii, a następnie odblokwując w ten sposób telefon.

Oby tylko nie okazało się, że nową technologię można obejść w równie prosty sposób.

Face ID

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...