Europejski Galaxy Note 10 może mieć mniejszy wyświetlacz

Koreańskie źródła sugerują, że nadchodzący Galaxy Note 10 może mieć rozmiar ekranu zróżnicowany pod względem rynków. Europejski wariant może być mniejszy od pozostałych wersji.

Za kilka dni do sprzedaży wejdzie Galaxy S10 5G, który będzie mógł korzystać z mobilnej sieci najnowszej generacji. Tymczasem Samsung przygotowuje się już do premiery swego kolejnego flagowca jakim jest Galaxy Note 10. Najnowsze doniesienia koreańskiego serwisu The Bell sugerują jednak, że nowy Note może mieć sporo wspólnego z S10 5G. A przynajmniej jego europejski wariant.

Serwis powołując się na anonimowe źródło zbliżone do producenta twierdzi bowiem, że nowy sprzęt będzie miał wyświetlacz zbliżony parametrami do S10 5G, a być może nawet identyczny. Mówimy tu o ekranie AMOLED 6,7″ o rozdzielczości 1440 x 3040 pikseli.

Ciekawostką jest również sugestia, że europejski wariant nowego smartfona będzie posiadał ekran mniejszy od wersji przeznaczonej na pozostałe rynki. Nie dla każdego trzymanie w dłoni sprzętu z niemal 7-calowym wyświetlaczem będzie wygodne, więc Samsung może nieco go zmniejszyć. Przy czym mniejszy wariant telefonu byłby oferowany wyłącznie na rynku europejskim.

Oczywiście musimy pamiętać, że powyższe doniesienia nie są oficjalnie potwierdzone, więc musimy podchodzić do nich z dużą rezerwą. Mniejszy wyświetlacz oznaczałby bowiem mniejszą powierzchnię do szkicowania i odręcznego pisania, a to nie wszystkim przypadnie do gustu.

Galaxy Note 10

Źródło: Thebell.co.kr

You may also like...