Apple zarobiło około 10 mld dolarów na wyszukiwarce Google

Apple w zeszłym roku zarobiło około 10 mld dolarów na wyszukiwarce Google. Tyle firma zapłaciła za to, by jej produkt był standardową wyszukiwarką na iOS.

Wszyscy lubimy korzystać z wyszukiwarki oferowanej przez koncernu Google, w tym również na urządzeniach mobilnych. Nie wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę z tego, ile amerykańskiego giganta kosztuje zapewnienie nam dostępu do własnego produktu.

Według prognoz banku Goldman Sachs, Google w zeszłym roku zapłaciło Apple około 10 mld dolarów za to, by jej wyszukiwarka była standardowo dostępna na sprzęcie z iOS. Co ciekawe, firma z Cupertino jest jednym z największych kanałów ruchu dla tejże wyszukiwarki. Zapewnia amerykańskiemu koncernowi niemal połowę zysków ze wszystkich urządzeń mobilnych.

Płacenie Apple za to, by wyszukiwarka nadal była dostępna na smartfonach i tabletach, jest więc bardzo opłacalne. I to pomimo faktu, że z roku na rok wysokość tej opłaty stale rośnie. A nawet jeśli osiągną taki poziom, który dla Google wyda się zbyt wysoki, to na miejsce koncernu chętnie wskoczy Microsoft z własną wyszukiwarką Bing.

wyszukiwarce Google

Źródło: Cnbc.com

You may also like...