Apple zezwala na dzielnie się zakupami w aplikacjach

Apple zmienia zasady dotyczące zakupów w aplikacjach. Od teraz treści kupione za ich pośrednictwem, będzie można udostępniać członkom naszej rodziny.

Zakupy w aplikacjach są już z nami od wielu lat i zdążyliśmy się do nich przyzwyczaić. Początkowo ograniczały się głównie do gier, stanowiąc pułapkę dla młodych użytkowników, który nieświadomie wydawali niemałe pieniądze na różne przedmioty. Z czasem jednak objęły także wiele innych aplikacji, stając się wygodną formą zakupu dodatkowych treści, subskrypcji itp.

Dotychczas zakupy w aplikacjach były jednak dostępne wyłącznie dla nabywcy. Gdybyśmy więc chcieli udostępnić rodzinie kupiony przedmiot, to nie mogliśmy tego w żaden sposób zrobić i każdy jej członek musiał go samodzielnie nabyć. Apple postanowiło to jednak zmienić i wprowadziło możliwość udostępniania rodzinie treści kupionych w aplikacjach. Można to od teraz robić nie tylko w przypadku subskrypcji, ale też jednorazowych zakupów.

Kiedy zakupimy np., monety w danej grze, to nadal będziemy jedyną osobą mogącą z nich korzystać. Gdy jednak odblokujemy wersję aplikacji pozbawioną reklam lub edycję Pro, wówczas program zakwalifikuje się do nowego programu Family Sharing. Innymi słowy, monety będziemy mogli udostępnić członkom naszej rodziny.

Naturalnie aby móc skorzystać z nowej opcji, wcześniej deweloperzy muszą ją w swych aplikacjach udostępnić. Nie wiadomo jednak ilu z nich zechce z niej skorzystać. Na tę chwilę wsparcie dla wspomnianej opcji stosunkowo mało aplikacji, ale być może w przyszłości ich liczba będzie rosła.

Apple

Źródło

You may also like...