Apple zmieni smartfona w baterię do laptopa

Apple opatentowało kolejny nowatorski pomysł, który może ułatwić pracę na laptopie poza domem. Koncepcja amerykańskiego koncernu zakłada bowiem wykorzystanie smartfona do ładowania naszego komputera.

Apple ma w swym portfolio patentów wiele interesujących pomysłów na nowoczesne technologie, choć zapewne nie wszystkie z nich ujrzą światło dzienne. Może uda się to najnowsze koncepcji, która zmieni nasz smartfon w baterię do laptopa.Nowoczesne laptopy są coraz mocniejsze, wiele z nich posiada ekrany 4K, więc potrzebują coraz więcej energii. A biorąc pod uwagę brak znaczącego postępu w kwestii technologii baterii oznacza to, że działają coraz krócej. Oczywiście można przedłużyć ich pracę kupując jakiś porządny powerbank, ale Apple ma nieco inny pomysł.

Firma przedstawiła bowiem patent na system ładowania baterii laptopa z akumulatora naszego smartfona. Laptop posiadałby w obudowie specjalną stację dokującą przeznaczoną do iPhone’a, dzięki której tylko telefon nie tylko ładowałby baterię laptopa, ale też służył jako gładzik.

Nie jest to nowa koncepcja, ale z punktu widzenia użytkownika wydaje się nieco mało użyteczna. Po pierwsze oznaczałoby, że laptop nie posiadałby standardowego touchpada, gdyż w tej roli musiałby służyć smartfon. Poza tym wyładowałoby baterię smartfona, który również jest potrzebny do pracy. Jest więc mało prawdopodobne, by taki pomysł wszedł do powszechnego użytku.

Źródło: Pat2pdf.org

You may also like...