Apple zwiększy liczbę smartfonów z ekranami OLED. W 2020 roku będą trzy modele

Analityk Samik Chatterjee uważa, że Apple zwiększy liczbę urządzeń z matrycami OLED. W przyszłym roku pojawią się trzy nowe modele z tym rodzajem wyświetlaczy.

Kilka lat temu Apple postanowiło wykonać poważny krok i wprowadziło do sprzedaży pierwszy smartfon z ekranem OLED, którym był iPhone X. Decyzja okazała się trafiona. Bardzo spodobała się fanom marki domagających się kolejnych urządzeń z taką technologią.

W zeszłym roku firma rozszerzyła dostępność tego typu wyświetlaczy do dwóch modeli, mianowicie iPhone XS oraz XS Max. Tymczasem budżetowy iPhone XR pozostał nadal przy panelu LCD. Firma nie była jeszcze gotowa do przestawienia się w całości na nowy typ matryc i jeśli wierzyć wypowiedzi jednego z analityków, nie zrobi tego jeszcze w tym roku.

Specjalista Samik Chatterjee uważa, że Apple w 2020 roku rozszerzy ofertę urządzeń posiadających nowoczesne panele. Według eksperta, w przyszłym roku amerykański koncern wprowadzi do sprzedaży trzy topowe modele smartfonów. A wszystkie będą wyposażone w zapewniające lepszą jakość obrazu panele OLED oraz modemy 5G. Analityk uważa, że rozmiary ekranów w nowych urządzeniach wyniosą odpowiednio 5,4″, 6,1″ oraz 6,7″.

Co najmniej dwa z topowych modeli otrzymają także kamery 3D ToF, które znane są już z urządzeń z Androidem. To technologia stosowana w aplikacjach rzeczywistości rozszerzonej oraz wirtualnej. System ma znacznie większe możliwości od stosowanego obecnie przez Apple TrueDepth, gdyż może działać na większym dystansie i zapewnia dokładniejsze dane. Już wcześniej mówiło się, że amerykański koncern planuje wykorzystać ToF w swym sprzęcie, a wypowiedź analityka sugeruje, że nastąpi to już niebawem.

Oprócz modeli z najwyższej póki, firma z Cupertino zamierza zaoferować także budżetowy model będący następcą iPhone’a XR. Dla zachowania niższej ceny produkcji, ten zachowa jednak wyświetlacz LCD.

Jak widać amerykański producent zamierza wkrótce znacznie podnieść możliwości swego sprzętu, co oczywiście zapewni korzyści jego użytkownikom.

Apple

Źródło: Cnbc.com

You may also like...