Galaxy S9 i Note 9 mają problemy z aparatami. Powoduje je tryb Night Mode

Użytkownicy Samsungów Galaxy S9 i Note 9 skarżą się na problemy z działaniem aparatów. Dotyczą nowego trybu Night Mode, który nie działa tak jak powinien.

Parę tygodni temu Samsung wzbogacił swe flagowe modele w nowy tryb pracy aparatu o nazwie Night Mode. Jest to funkcja, która zadebiutowała w modelu Galaxy S10, a powstała dla zapewnienia lepszej jakości zdjęć wykonywanych nocą. Specjalne algorytmy sprawiają, że fotografie robione przy słabym oświetleniu mają mniejsze zaszumienie i ogólnie prezentują się dużo lepiej.

Szybko jednak okazało się, że funkcja zamiast przynieść korzyści, sprawia użytkownikom duże problemy. Posiadacze smartfonów Galaxy S9 oraz Galaxy Note 9 skarżą się na nie na internetowych forach. Wiele osób twierdzi, że próba zapisania zdjęcia wykonanego przy słabym oświetleniu, kończy się komunikatem o awarii aparatu. Inni z kolei donoszą, że problem objawia się wówczas, gdy telefon nie jest trzymany stabilnie. Zamiast jednak wykonać rozmazane zdjęcie, urządzenie również wyświetla komunikat o błędzie.

Problem nie dotyka jednak wszystkich użytkowników w takim samym stopniu. Niektórzy twierdzą, że awarie kamery zdarzają się w 90 procentach przypadków, ale u innych osób zdarza się to znacznie rzadziej.

Reset ustawień aparatu pomaga, ale całkowicie nie rozwiązuje problemu. Na razie jedynym sposobem na jego uniknięcie jest przestawienie standardowych proporcji obrazu z 4:3 na 16:9. Wówczas jednak zdjęcia będą wykonywane w niższej rozdzielczości 9,1 MP zamiast 12 MP, które standardowo oferuje format 4:3.

Użytkownicy Galaxy S9 i Galaxy Note 9 mogą tylko mieć nadzieję, że Samsung szybko przygotuje aktualizację, która rozwiąże ten problem.

Galaxy S9

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...