Spotify wprowadza aplikację dla posiadaczy tanich smartfonów

Spotify Lite to najnowsza aplikacja pozwalająca korzystać z popularnego serwisu muzycznego. Powstała jednak dla posiadaczy starszych i dużo słabszych smartfonów.

Smartfony budżetowe są urządzeniami o stosunkowo słabej wydajności. Ich procesory oraz mała ilość pamięci RAM nie zawsze są w stanie zapewnić płynne działanie wszystkich aplikacji. Producenci oprogramowania już od kilku lat wypuszczają więc specjalne wersje swego oprogramowania nazywane Lite. To produkty o nieco okrojonych możliwościach w stosunku do standardowych wersji, pozbawione części funkcji oraz z prostszą grafiką. Dzięki tym zmianom, aplikacje mogą jednak płynnie działać na tanich lub starszych modelach smartfonów.

Taką okrojoną aplikację udostępniła swym użytkownikom również platforma Spotify. Nazywa się ona Spotify Lite i adresowana jest do posiadaczy tanich urządzeń.

Aplikacja waży jedyne 10 MB, więc nie będzie problemów z jej zainstalowaniem na sprzęcie posiadającym najwyżej 8 GB pamięci flash. Dodatkowo posiada funkcje pozwalające ograniczyć ilość pobieranych danych. Ta z pewnością przyda się osobom, których internetowe pakiety mają z góry określony rozmiar. W ten sposób użytkownik uniknie dodatkowej opłaty, jeśli przypadkiem wyczerpie pakiet i operator automatycznie mu go powiększy.

Spotify Lite dostępne jest na razie tylko w 36 krajach, ale z czasem ich liczba wzrośnie. Wówczas powinna też trafić do Polski, gdyż na razie na liście nie ma naszego kraju. By skorzystać z aplikacji, musimy posiadać smartfona z systemem Android w wersji co najmniej 4.3.

Spotify Lite

Źródło: Spotify.com

You may also like...