Argon Transform przekształci każdy kask motocyklowy w inteligentną wersję

Azjatycka firma Whyre wprowadza na rynek produkt, który zwykły kask motocyklowy przekształci w inteligentną wersję. Gadżet o nazwie Argon Transform oferuje wiele przydatnych funkcji.

Obecnie nie tylko kierowcy aut mogą korzystać ze zdobyczy nowoczesnej technologii. Motocykliści także dostaną coraz więcej nowinek technologicznych, które instalowane są w ich kaskach.

Jeśli jednak ktoś chciałby korzystać z nowych gadżetów, a nie chce kupować nowego kasku, to pojawiła się taka możliwość. Whyre z Singapuru wprowadza do sprzedaży specjalny zestaw o nazwie Argon Transform, który pozwala przekształcić standardowy kask motocyklowy w inteligentny wariant. Pakiet składa się z tylnej kamery, wyświetlacza HUD, systemu łączności Bluetooth, interkomu oraz wbudowanej nawigacji. A kosztuje 399 dolarów.

kask motocyklowy

Argon Transform to dwa wodoszczelne moduły, które mocuje się do skorupy kasku za pomocą bardzo wytrzymałej taśmy 3M. Tylny zawiera kamerę wideo oraz baterię wystarczającą na 8 godzin działania. W przednim znajdziemy natomiast wyświetlacz HUD, który w polu widzenia prezentuje najważniejsze informacje. Całość kontrolowana jest za pomocą specjalnego modułu montowanego na kierownicy jednośladu.

Inteligentny kask motocyklowy

kask motocyklowy

Jednym z najważniejszych elementów zestawu jest HUD, który może pracować w różnych trybach. Motocyklista widzi na nim m.in., obraz z tylnej kamery lub też wskazówki z systemu nawigacji. Wyświetlacz prezentuje mu także informacje o dzwoniącej osobie, jak również parametry jazdy wraz z aktualną prędkością.

kask motocyklowy

Przedni moduł także ma wbudowaną kamerę, która może pełnić funkcję wideorejestratora lub kamery sportowej. Rejestruje obraz w 1080p/30 fps lub 720p/60 fps, a nagrania zapisywane są na karcie microSD. Obraz nagrywany jest w pętli, więc w przypadku zdarzenia, można zabezpieczyć fragment przed nadpisaniem.

kask motocyklowy

Produkt posiada też wbudowane głośniki oraz Bluetooth, więc można słuchać muzyki, słyszeć wskazówki z nawigacji lub rozmawiać przez telefon. Natomiast interkom umożliwia porozumiewanie się z innymi motocyklistami w zasięgu do 100 m, co jest przydatne gdy jedziemy w grupie.

kask motocyklowy

Argon Transform można obecnie zamówić w cenie 399 dolarów, a dostępny jest na platformie Indiegogo.

Źródło: Indiegogo.com

You may also like...