Koniec z 3-miesięcznym darmowym testowaniem Apple Music

Apple skraca darmowy okres testowania muzycznego serwisu Apple Music. Od teraz użytkownik dostanie nie 3 miesiące jak dotychczas, lecz tylko jeden miesiąc.

Apple Music, w przeciwieństwie do Spotify jest sługą wyłącznie płatną i nie oferuje możliwości darmowego słuchania. Na szczęście Apple oferuje możliwość darmowego przetestowania swej usługi, abyśmy mogli sprawdzić, czy odpowiada naszym oczekiwaniom. Każdy nowy użytkownik może korzystać z niej całkowicie za darmo przez całe trzy miesiące.

A przynajmniej mógł do tej pory, gdyż z niewyjaśnionych powodów amerykański koncern skrócił ten okres do zaledwie 1 miesiąca. Taka informacja pojawiła się na oficjalnej stronie producenta, jak również na reklamie, którą możecie zobaczyć poniżej. Ona również wspomina o miesiącu darmowego korzystania z usługi.

Apple Music

Informacja jest sporym zaskoczeniem, gdyż kilka dni temu Apple wydłużyło ten czas dla studentów. Aktualnie mogą oni korzystać z muzycznego serwisu przez pół roku.

Wielu użytkowników usługi może uznać, że nie są przez firmę uczciwie traktowani. Różnica w czasie korzystania z usługi pomiędzy studentem a zwykłym użytkownikiem jest bowiem olbrzymia. A do tego dochodzi jeszcze aspekt finansowy, gdyż zwykłego użytkownika będzie to kosztowało 50 dolarów więcej.

Nie wiemy dlaczego Apple zdecydowało się na wprowadzenie takiej zmiany. Możemy jednak spekulować, że chodzi tutaj o pieniądze. Amerykański koncern niedawno obiecał artystom, że dostaną pieniądze również za bezpłatny okres testowania usługi. Tymczasem przez ten czas na niej nie zarabia. Być może szefostwo policzyło sobie, że jest to dla firmy nieopłacalne, więc stąd skrócenie okresu darmowych testów.

Źródło: Macrumors.com

You may also like...