Beta Android Q ruszy szybciej niż sądzimy

Najnowsze doniesienia sugerują, że beta testy systemu Android Q mogą ruszyć jeszcze przed konferencją Google I/O. Będą jednak prowadzone w małej skali.

Wielu użytkowników smartfonów nie może się doczekać chwili, gdy będzie mogło osobiście sprawdzić jakie nowości przyniesie system Android Q. Oczekuje się, że amerykański koncern tradycyjnie udostępni betę podczas konferencji Google I/O, która odbędzie się za parę miesięcy. Innego zdania jest jednak serwis XDA Developers.

Redaktor naczelny Mishaal Rahman poinformował na Twitterze, że Google uruchomiło system śledzenia błędów. Będzie on wykorzystany do wykrywania bugów w nowej wersji platformy. Najciekawsze w jego odkryci jest jednak to, że filtrowane wyniki zaczynają się od 11 marca. Może to sugerować, że Google udostępni dziś wczesną betę swego najnowszego oprogramowania. Oczywiście na razie dostępność systemu będzie mocno ograniczona i nie powinniśmy liczyć na to, że wkrótce będziemy go mogli samodzielnie przetestować.

Naturalnie informacje nie są oficjalne, jednakże Geekbench umieścił w swej bazie danych nieznane urządzenie działające właśnie na systemie Android Q.

Dobrą wiadomością jest to, że beta w tym roku będzie dostępna na znacznie większej liczbie smartfonów. Poprzednio było to łącznie siedem urządzeń, choć na razie nie wiemy jakie będą to modele.

Android Q

Źródło: Twitter.com

You may also like...