Google prezentuje kontroler do nowej platformy dla graczy

Najnowszy patent ujawnił czym będziemy sterować w grach oferowanych na platformie Project Stream. Pokazuje jak wygląda kontroler, projektowany dla nowej usługi.

Wielu ekspertów uważa, że obecna generacja konsol może być ostatnią. Ich zdaniem następcy PlayStation 4 lub Xboxa One nie będą potrzebni, gdyż granie w całości przeniesie się do internetowej chmury.

Było już kilka przymiarek do realizacji tej wizji, ale żadnej nie udało się podbić rynku. Teraz może się to udać, gdyż za pomysł wziął się koncern Google, który od jakiegoś czasu pracuje nad usługą o nazwie Project Stream. Jest to serwis działający w chmurze, który będzie streamował gry na urządzenie użytkownika. Takie rozwiązanie sprawia, że gracz nie potrzebuje wydajnego sprzętu, co zdecydowanie obniża koszty zabawy.

Serwis testowany jest od zeszłego roku, a teraz możemy zobaczyć jak wygląda kontroler, który umożliwi sterowanie wirtualnymi postaciami. Jego wygląd ujawnił bowiem opublikowany patent. Jak widzimy na poniższych zdjęciach, jego wygląd jest bardzo zbliżony do kontrolerów oferowanych do konsol Sony oraz Microsoftu. Mamy więc dwie analogowe gałki, D-Pad, a także cztery przyciski akcji oraz sholuldery i triggery. Na środku obudowy znajduje się także duży przycisk zapewniający dostęp do menu, a poniżej jest jeszcze przycisk z mikrofonem, który posłuży zapewne do głosowego chata. Dodam, że patent prezentował jedynie szkice, natomiast rendery kontrolera to dzieło serwisu Yanko Desing.

Muszę jednak wyjaśnić, że patent jest dość stary, gdyż pochodzi z 2014 roku. Ostateczna wersja pada, z którego będziemy mogli korzystać w usłudze Project Stream może więc nieco się różnić.

Project Stream

Project Stream

Project Stream

Źródło: Yankodesign.com

You may also like...