Ark Survival Evolved trafi na smartfony

Znana z pecetów i konsol gra Ark Survival Evolved, pojawi się wkrótce na urządzenia mobilne. Tytuł powstanie we współpracy studia odpowiedzialnego za wiele gier Rockstara i pojawi się na rynku tej wiosny.

Wydana w 2015 roku na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One gra Ark Survival Evolved, doczeka się wkrótce wersji na smartfony. Przeniesieniem jej na urządzenia mobilne zajmie się Studio Wildcard wspólnie z firmą War Drum Studios. Jest to przedsiębiorstwo znane z wielu gier Rockstara. Na swym koncie ma takie produkcje, jak Bully, GTA: Chinatown Wars oraz mobilną wersję GTA: San Andreas.

W odróżnieniu od swego pecetowego odpowiednika, którego możecie kupić tanio na tej stronie, mobilne Ark Survival Evolved będzie grą free-to-play. Oznacza to oczywiście brak konieczności kupna gry, ale też pogodzenie się z mikrotransakcjami, a więc kupowaniem przedmiotów za prawdziwe pieniądze.

Mobilna wersja będzie oferować praktycznie to samo co jej pecetowa edycja, czyli możliwość oswajania dinozaurów, zdobywania surowców itp. Tytuł zaoferuje graczom 80 dinozaurów, możliwość craftingu przedmiotów z rozwijaniem tej zdolności, a także stawianie budowli. Akcja gry będzie się toczyć na ogromnej wyspie, na której dzięki trybowi online, będzie mogło równocześnie przebywać do 50 osób.

Posiadacze iPhone’ów mogą przetestować grę w ramach zamkniętej bety. Pełna wersja gry trafi natomiast na Androida oraz iOS już tej wiosny.

Ark Survival Evolved

Źródło: Vg247.com

You may also like...