Asus ROG G752: laptop z chłodzeniem wodnym

Laptopy zasadniczo projektowane są pod kątem mobilności, jednak sprzęt budowany dla graczy rządzi się zupełnie innymi prawami. Pokazuje to najnowszy model Asus ROG G752 zaprezentowany na IFA 2015, który fabrycznie wyposażono w zestaw chłodzenia wodnego.

Chłodzenie wodne w desktopach dla graczy nie jest niczym niezwykłym, wiele osób używa go do odprowadzania ciepła z podzespołów ceniąc sobie wydajność oraz niemal idealną ciszę. Czymś zupełnie nowym jest jednak wyposażenie w tego typu system laptopa, a tak właśnie uczyniła firma Asus, prezentując najnowszy model dla graczy.

ROG G752 stworzono specjalnie z myślą o najbardziej wymagających graczach, którym zależy na maksymalnej wydajności. Wyposażono go więc w szóstą generację procesora Intel Core i7-6820HK, jak również matrycę 4K o przekątnej 17,3″ z technologią Nvidia G-Sync. Za wyświetlanie obrazu odpowiada karta graficzna Nvidia GeForce GTX 980M z 8GB pamięci, a do tego możemy jeszcze zamówić dysk SSD, który przyspieszy pracę aplikacji, jak również do 6 GB RAM wydajnej pamięci DDR4.

Całość będzie chłodzona specjalnym modułem chłodzenia wodnego podłączanym z tyłu laptopa. Producent zapowiada też innowacyjny system usuwania kurzu z wnętrza obudowy, który jak wiemy po jakimś czasie zapycha radiatory redukując efektywność chłodzenia. Rozwiązanie to wyłapuje kurz, a następnie wydala go z obudowy.

System chłodzenia wodnego jest oczywiście opcjonalny i działa jak coś w rodzaju stacji dokującej, umożliwiając wówczas znaczne podkręcenie osiągów sprzętu. Nie trzeba więc stosować podstawki chłodzącej.

G752 pojawi się w sprzedaży już zimą, a jego cena w podstawowej wersji będzie się zaczynać od 1499 dolarów.

Źródło: Asus.com

You may also like...