Asus uważa że jeden ekran w laptopie to za mało

Asus pokazał dziś najnowszy laptop dla graczy ASUS ROG Zephyrus Duo 15. Produkt wyróżnia się na tle innych dodatkowym wyświetlaczem dotykowym.

Jeszcze parę lat temu panowało przekonanie, że laptopy nie nadają się do grania, gdyż producenci projektują je przede wszystkim pod kątem mobilności. A to oznacza stosunkowo słabe podzespoły, by zapewnić jak najdłuższy czas pracy na baterii. Szybko okazało się jednak, że laptop może być równie dobry do grania co desktop, a dodatkowo pozwala bawić się w dowolnym miejscu.

Dziś laptopy dla graczy to całkiem lukratywna gałąź przemysłu. A coraz więcej firm rywalizuje o portfele klientów, wprowadzając na rynek kolejne nowinki technologiczne. Jedną z ciekawszych propozycji dla fanów cyfrowej rozrywki ma tajwański Asus. Firma pokazała dziś swój najnowszy model ASUS ROG Zephyrus Duo 15, który bardzo wyróżnia się na tle innych laptopów. Producent wyposażył go bowiem w dodatkowy wyświetlacz dotykowy ScreenPad Plus. Natomiast dzięki najnowszej karcie grafiki RTX 2070 SUPER, główny wyświetlacz ma odświeżanie na poziomie aż 300 Hz.

ASUS ROG Zephyrus Duo 15

Dodatkowy ekran przynosi nowe funkcje

Sprzęt posiada 15,6″ główny wyświetlacz, który może być dostępny w dwóch wariantach. Pierwszy to panel Full HD z 300 Hz odświeżaniem. Drugi natomiast to matryca 4K ze 100 procentowym pokryciem palety barw Adobe RGB. Poniżej głównego wyświetlacza znajdziemy jednak drugi, który nazywa się ROG ScreenPad Plus. Ma 14,1″, matrycę IPS i rozdzielczość 3840 x 1100 pikseli. Jest nie tylko dotykowy, ale też wychylany i można go ustawić pod kątem 13 stopni.

Na tę chwilę użyteczność dodatkowego ekranu jest mocno ograniczona, gdyż obsługuje go jedynie Twitch oraz Discord. Jeśli natomiast chodzi o gry, to obecnie nie wspiera go żaden tytuł. ASUS twierdzi jednak, że współpracuje z polskim Techlandem, aby zaimplementować jego obsługę do gry Dying Light 2.

ASUS ROG Zephyrus Duo 15

Pod maską pracuje najnowsza, 10-ta generacja procesora Intel Core i9 serii H, wspierany przez najnowszą kartę grafiki RTX 2070 SUPER.

Producent przygotował kilka konfiguracji różniących się wyposażeniem i ceną. Wariant z ekranem Full HD, dostępny jest z Core i7-10875H, RTX 2070 Super, 32 GB DDR4 RAM oraz 2 TB dyskiem w RAID i kosztuje 2999 dolarów. Jest też wersja z Core i9-10980HK, RTX 2080 Super, 16 GB DDR4 RAM i 1 TB dyskiem za 3499 dolarów.

ASUS ROG Zephyrus Duo 15

Wariant z ekranem 4K ma Core i9-10980HK, 32 GB RAM, RTX 2080 Super i 2 TB dysk z RAID i kosztuje 3700 dolarów. Wersja Full HD w sprzedaży pojawi się 29 czerwca, natomiast wariant 4K dostaniemy od 1 czerwca.

Źródło

You may also like...