Apple potwierdziło nazwę budżetowego smartfona

Wiemy już jak będzie nazywał się następca iPhone’a SE. Apple przypadkiem potwierdziło, że oficjalna nazwa nowego smartfona brzmi iPhone SE 2020.

Wreszcie skończyły się już spekulacje, dotyczące nazwy kolejnej generacji smartfona iPhone SE. Od pewnego czasu wiemy, że Apple szykuje następcę budżetowego modelu, który swego czasu cieszył się dużą popularnością. Jest duże prawdopodobieństwo, że po kilkuletnim oczekiwaniu, produkt w tym roku trafi na sklepowe półki.

Dotychczas wielką niewiadomą pozostawała nazwa nowego sprzętu. Przecieki sugerowały bowiem, że telefon może nazywać się iPhone SE 2 lub też iPhone 9. Teraz wiemy już na pewno, że żadna z powyższych propozycji nie jest prawdziwa, choć pierwsza propozycja była najbliżej. Producent bowiem sam przypadkiem potwierdził nazwę, która brzmi iPhone SE 2020.

Równocześnie poznaliśmy nieco szczegółów technicznych nowego sprzętu. Urządzenie będzie posiadało procesor A13, co akurat wiedzieliśmy już wcześniej. Potwierdzono natomiast, że to wyboru będą warianty wyposażone z 64 GB, 128 GB oraz 256 GB pamięci użytkowej. Dowiedzieliśmy się też, że pojawi się wersja biała, czarna, a także czerwona. Producent zadba również o ochronę nowego smartfona, przygotowując wraz z partnerami pięć oficjalnych futerałów.

Reszta informacji to wyłącznie plotki i spekulacje. A mówią nam one o przednim panelu identycznym z modemem iPhone 8, a także czytniku Touch ID umieszczonym pod ekranem. Przecieki wspominają także o wsparciu dla NFC oraz Express Travel Card. Niestety cena także pozostaje w sferze domysłów, choć według nieoficjalnych doniesień będzie oscylowała wokół 400 dolarów.

iPhone SE 2020

Źródło

You may also like...