Atari pokazało zdjęcia konsoli Ataribox

Kultowa marka Atari planuje powrót na rynek gier wideo. Właśnie pokazała swą najnowszą konsolę Ataribox, którą wkrótce wprowadzi do sprzedaży.

Starsi gracze doskonale pamiętają markę Atari, która niegdyś niepodzielnie rządziła rynkiem gier wideo. Taki sprzęt jak Atari 65XE, Jaguar, czy Lynx, bawiły miliony graczy, zapewniając im rozrywkę na wysokim poziomie.

Niestety złe zarządzanie sprawiło, że marka na długie lata znikła z rynku. Ostatnio próbuje się jednak odrodzić i pracuje nad nową konsolą. Urządzenie nazywa się Ataribox, a producent właśnie pokazał pierwsze jego zdjęcia.

Do wyboru będzie kilka wersji wykończenia, w tym także wariant z drewnianymi elementami, ewidentnie nawiązujący wyglądem do Atari 2600. Specyfikacja techniczna pozostaje na razie tajemnicą, więc nie wiadomo czy będzie to rywal dla PlayStation 4 lub Xboxa One. Wiemy natomiast, że sprzęt posiada cztery porty USB, port HDMI oraz slot na kartę microSD.

Cena Ataribox także nie jest znana, ale może firma zdradzi nieco szczegółów podczas targów Gamescom, które odbędą się w sierpniu.

Ataribox

Ataribox

Ataribox

Ataribox

Źródło: Neowin.net

You may also like...