AT&T rozszerza LTE do 14 nowych obszarów

Nie ulega wątpliwości, że AT&T próbuje dogonić Verizon jeśli chodzi o ich sieć LTE, ale AT&T powoli zyskuje na popularności. Doszła do nas informacja, że dodali LTE w 14 nowych stanach na różnych obszarach USA, łącznie ze stanami Mount Verizon, Waszyngton i Fresno, Kalifornia.

AT&T ogłosił dzisiaj również w 12 innych stanach, są to Fayetteville-Springdale-Rogers, Arkansas; Fort Smith, Arkansas; Palm Coast, Florida; Lakeland-Winter Haven Florida; Fort Pierce, Florida; Mount Dora, Florida; Carbondale-Marion Illinois; Houma/Thibodaux, Louisana; Jefferson City, Missouri; Las Cruces, New Mexico; Binghamton, New York; and Temple/Killeen Texas.

Verizon ma przewagę, jeśli chodzi o największą sieć LTE w USA, ale AT&T twierdzi, że ich sieć jest szybsza. Zapewniają, że użytkownicy mogą osiągnąć prędkość do 10 razy szybszą niż 3G. Oczywiście zależne jest to od tego gdzie jesteś i jaki masz sygnał.

AT&T obecnie twierdzi, że obejmuje 288 mln ludzi w swojej sieci LTE 4G, a zamierzają osiągnąć 300 mln do roku 2014. W grudniu Verizon chwalił się, że ich sieć obejmuje 250 mln ludzi. Nie jest wiadome ile aktualnie posiadają użytkowników.

Źródło: SlashGear

You may also like...