Nowy inteligentny zamek August już w sprzedaży

Firma August wprowadziła na rynek nowy inteligentny zamek do drzwi. Model August WiFi Smart Lock oferowany jest na stronie producenta w cenie 250 dolarów.

Powoli kończy się czas noszenia ze sobą kilogramów kluczy zapewniających dostęp do naszego domu. Na rynku są bowiem znacznie wygodniejsze rozwiązania, takie jak elektroniczne zamki otwierane za pomocą odcisków palców lub smartfona. August WiFi Smart Lock to najnowszy inteligentny zamek znanej firmy August, który właśnie trafił do sprzedaży.

Sprzęt mieliśmy okazję zobaczyć podczas styczniowych targów CES, gdzie producent prezentował jego możliwości. Teraz możemy sprawić sobie taki gadżet i zamontować we własnym domu.

Nowy model znacznie różni się od swego poprzednika, gdyż jest od niego aż o 45 procent mniejszy. Mniejsze rozmiary sprawiają, że nie rzuca się już tak bardzo w oczy i prezentuje się bardziej elegancko. Dodatkowo przeprojektowano stylistykę zamka, dodając teksturowaną krawędź. Dzięki temu łatwiej go chwytać oraz obracać.

Kolejnym atutem jest zmiana systemu komunikacji z zamkiem. Poprzednik potrzebował mostka Bluetooth, a więc jego eksploatacja była droższa i wymagała zakupu dodatkowego wyposażenia. Nowy model nie ma już takich ograniczeń, gdyż posiada własny moduł WiFi i może połączyć się z domową siecią.

Niestety jest też wada, która dotyczy zasilania. Poprzednik korzystał z powszechnie dostępnych baterii AA, więc ich wymiana była prosta i tania. W nowym modelu zastosowano natomiast baterie CR2, które są znacznie droższe. Ale nie powinno to być dużym problemem.

Jeżeli chcielibyście sobie taki zamek sprawić, to zapraszam na stronę producenta, gdzie dostaniecie go za 250 dolarów.

August WiFi Smart Lock

Źródło

You may also like...