AURA Strap 2 rozszerza funkcje Apple Watch; mierzy masę mięśniową, wodę i zawartość tłuszczu

AURA wprowadza do sprzedaży nową generację zaawansowanego paska do Apple Watch. Gadżet o nazwie AURA Strap 2 dodaje do niego wiele użytecznych funkcji, takich jak pomiar zawartości tłuszczu, wody i tkanki mięśniowej.

Apple Watch posiada już wiele funkcji związanych ze zdrowiem, jednak wciąż brakuje mu wielu opcji, które użytkownicy chcieliby mieć. Nie trzeba jednak czekać na kolejną generację zegarka licząc na to, że producent wysłucha potrzeb klientów i zaoferuje im to czego potrzebują. Można bowiem rozbudować możliwości już istniejącego produktu, a służy do tego opaska AURA Strap 2.

Jest to już kolejna generacja gadżetu, który znacznie rozbudowuje możliwości smartwatcha związane ze zdrowiem. Według producenta pasek jest o 5% węższy i 20% cieńszy od swego poprzednika, co zapewnić ma większy komfort noszenia. Natomiast usprawnienia sensorów pozwoliły zwiększyć dokładność odczytów do 95%. Aura twierdzi, że ustalono to na podstawie badań wewnętrznych.

Dzięki temu paskowi Apple Watch Series 3 lub nowszy, może zyskać funkcjonalność zbliżoną do smartwatchy z serii Galaxy Watch 4. Urządzenie potrafi bowiem zmierzyć procentową zawartość wody, tłuszczu oraz tkanki mięśniowej w naszym organizmie, a także posiada szereg innych funkcji. Może również synchronizować się z Apple HealthKit, przesyłając tam zbierane informacje.

Opaskę zasila bateria CR1632, która powinna wystarczyć na około sześć miesięcy pracy. Gdy się zużyje, można ją samodzielnie wymienić i nadal korzystać ze sprzętu. Oczywiście pasek został zabezpieczony przed wodą, więc pot, deszcz, czy przypadkowe zalanie napojem w żaden sposób mu nie zaszkodzi.

Jeśli chcecie stać się właścicielem AURA Strap 2, to musicie dysponować kwotą 149 dolarów. Zamówienia można składać na stronie producenta.

Dodam, że nie jest to jedyny pasek do Apple Watch, rozszerzający funkcję tego smartwatcha. Parę dni temu informowałem o pasku Wristcam, który dodaje do niego kamerę, umożliwiając fotografowanie oraz prowadzenie rozmów wideo.

AURA Strap 2

Źródło

You may also like...