Australijski haker stworzył klona Google Glass

Zwykle to Chińczycy tworzą klony różnych nowinek technicznych, ale tym razem szybszy od nich był Ash Williams, australijski haker, który własnoręcznie wykonał klona okularów Google Glass.

Australijski geek ukrywający się pod pseudonimem Evil Dead, nie mógł sobie pozwolić na wydanie 1,500 USD na Google Glass Explorer Edition, więc zdecydował, że wcale nie jest gorszy od inżynierów Google i sam sobie takie zrobi. I faktycznie słowa dotrzymał, stworzył bowiem gadżet o nazwie Flass, którego nazwa jest połączeniem słów fake oraz glass.

Jego sprzęt działa w oparciu o Nokię N9 i podobnie jak oryginał, posiada niewielki wyświetlacz przymocowany do prawdziwych okularów, za pomocą kabli. Jest to ekranik wymontowany z okularów Myvu Crystal 701. Jak na razie Williams stworzył cztery różne prototypy Flass.

Jego wynalazek kontrolowany jest poprzez niewielką klawiaturę. Jak twierdzi haker, sporym wyzwaniem było stworzyć interfejs użytkownika podobny do tego z Google Glass oraz zintegrować z urządzeniem kamerę. Oczywiście cały czas dopracowuje swój projekt, ma już nawet stworzoną w drukarce 3D oprawkę, a więc nie będzie musiał korzystać z prawdziwych okularów, a cały gadżet zyska na wyglądzie.

Flass nie będzie raczej tak funkcjonalny jak Google Glass, ale haker pokazał, że Google wcale nie musi mieć wyłączności na ten sprzęt. Można więc założyć, że śladem Williamsa pójdą inni.

Źródło: Reddit.com

You may also like...