Automatyczna kosiarka Mammotion KUMAR zajmie się dużym trawnikiem

Mammotion KUMAR to kolejna automatyczna kosiarka stworzona dla posiadaczy dużych ogrodów. Urządzenie może zajmować się trawnikiem o imponującej powierzchni 12 tys. m2.

Coraz częściej, oprócz automatycznych odkurzaczy, w naszych domach pracują także automatyczne kosiarki zajmujące się utrzymaniem trawnika. Taki sprzęt jest z pewnością bardzo dużą pomocą, zwłaszcza podczas upałów jakie panują obecnie. Samodzielnie zajmuje się bowiem koszeniem trawy, a właściciel domu może w tym czasie robić coś innego.

Zwykle takie zrobotyzowane kosiarki projektowane są jednak do małych ogrodów, więc jeśli ktoś posiadał większą przestrzeń obsianą trawą, musiał zajmować się nią samodzielnie. Aż do teraz, gdyż Mammotion zaprezentował najnowszą kosiarkę o nazwie KUMAR, która potrafi kosić trawniki o powierzchni do 12 000 m2.

Urządzenie wyposażono w ultradźwiękowy radar, który zapobiega wpadaniu na przeszkody oraz zwierzęta, zapewniając urządzeniu 220-stopniowe pole widzenia. Produkt dysponuje również satelitarnym systemem pozycjonowania GPS-RTK, który umożliwia ustawienie w aplikacji mobilnej wirtualnych granic koszenia.

Robota zasilają dwie 24 Ah baterie, które zapewniają mu całkiem spory czas pracy. A gdy się wyczerpią, maszyna samodzielnie uda się do stacji dokującej celem jej naładowania. Dodatkowo może pokonywać wzniesienia o dużym kącie nachylenia, a koszty jego eksploatacji są siedmiokrotnie niższe od kosiarki spalinowej.

Producent na razie nie podaje ile automatyczna kosiarka KUMAR będzie kosztowała. Możemy jednak śmiało założyć, że cena na pewno przekroczy 10 tys. zł.

automatyczna kosiarka

Źródło

You may also like...