Słuchawki Dysona zadbają o naszą planetę

Firma Dyson opatentowała niezwykłe słuchawki. Ich unikalność polega na wyposażeniu ich w system oczyszczania powietrza wzbogacony o specjalne filtry.

Dyson to znany producent domowego sprzętu AGD, który ma na swym koncie wiele interesujących produktów. Jedną z ciekawszych propozycji jest niewątpliwie wentylator bez łopatek, a także bardzo nowoczesna suszarka do włosów Dyson Airwrap.

Tym razem brytyjski producent zaskoczył nas nowym patentem, przedstawiającym słuchawki. Nie są to bynajmniej zwykłe słuchawki, jakie dostaniemy w sklepie ze sprzętem RTV. Ten projekt jest połączeniem sprzętu audio z oczyszczaczem powietrza, a jego zdaniem jest zapewnienie czystego powietrza do oddychania. Służą do tego specjalne filtry umieszczone w obudowie sprzętu. Zainstalowane w nausznikach wiatraki zasysają powietrze, które przechodzi następnie przez filtry, wychodząc następnie z drugiej strony, pozbawione wszelkich zanieczyszczeń.

Projekt istnieje na tę chwilę tylko na desce kreślarskiej i nie wiadomo czy producent kiedykolwiek zdecyduje się zrealizować ten pomysł. Jakość powietrza którym oddychamy, w ostatnich latach znacznie się pogorszyła. Taki noszony oczyszczacz powietrza może być więc w przyszłości bardzo użytecznym gadżetem.

słuchawki

Źródło

You may also like...