Mniejsza i chudsza Sony Xperia 10 IV z usprawnionymi aparatami

Oprócz topowego modelu Xperia 1 IV, Sony pokazało również bardziej przystępny cenowo smartfon Xperia 10 IV. Sprzęt posiada Snapdragona 695, jaśniejszy ekran i trzy aparaty.

Sony w tym tygodniu uzupełniło ofertę smartfonów o dwa zupełnie nowe modele, skierowane do różnych klientów. Pierwszym jest topowa Xperia 1 IV, wyposażona w wyświetlacz 4K oraz aparaty o rozbudowanych możliwościach, którą wyceniono na 1400 euro. Drugi model jest znacznie słabszy, ale też zdecydowanie bardziej przystępny cenowo, a jest nim Xperia 10 IV.

Zmieniły się nieco wymiary i masa tego modelu. Wynoszą 154 x 67 mm, a więc obudowa jest nieco krótsza i węższa. Producentowi udało się też zmniejszyć masę do 161 gramów, co według producenta czyni go najlżejszym na rynku telefonem 5G z baterią 5000 mAh. Niestety o jej ładowanie musimy zadbać sami, gdyż producent nie dorzuca do opakowania firmowej ładowarki.

Xperia 10 IV się zmniejszyła i odchudziła

Smartfon dysponuje 6-calowym wyświetlaczem OLED o rozdzielczości Full HD+ oraz proporcjach 21:9. Dzięki zastosowaniu znacznie jaśniejszego panelu Triluminous, jasność ekranów według producenta wzrosła aż o 50 procent, w porównaniu do poprzednika. Obraz stanie się dzięki temu bardziej czytelny, choć jeśli chodzi o jego płynność, to częstotliwość odświeżania wynosi 60 Hz. Przyszli właściciele nie muszą natomiast martwić się uszkodzeniami, gdyż ochronę zapewnia mu szkło Gorilla Glass Victus.

Xperia 10 IV

Pod maską pracuje 6 nm Snapdragon 695 5G, który zastąpił 8 nm Snapdragona 690 z poprzedniego modelu. Połączono go z 6 GB RAM oraz 128 GB pamięci użytkowej.

Nowe funkcje aparatów

W przypadku aparatów, to od strony technicznej w porównaniu do poprzedniego modelu zaszły tu niewielkie zmiany. Nadal mamy więc potrójny aparat z 12 MP sensorem głównym, 8 MP panoramicznym oraz 8 MP teleobiektywem z 2-krotnym zoomem. Główny aparat oferuje jednak optyczną stabilizację obrazu, a ponadto producent wyposażył go w szereg nowych funkcji. Są to m.in., tryb Superior Auto, Auto HDR i dedykowany tryb nocny. Przednia kamera ma natomiast 8 MP czujnik i posiada specjalny tryb wygładzania twarzy bazujący na AI, który pozwoli wykonać znacznie lepsze selfie. Niestety aparat nie nagrywa filmów w jakości 4K, co wynika z ograniczeń procesora.

Xperia 10 IV również oferuje nam gniazdo słuchawkowe oraz obsługę LDAC dla bezprzewodowych słuchawek. Ma również funkcję wzbogacania dźwięku DSEE Ultimate, z której można korzystać na słuchawkach z kablem lub bez. Nie zapomniano także o technologii 360 Reality Audio, która w słuchawkach przekształca standardowy dźwięk stereo w wirtualny dźwięk przestrzenny. Funkcja działa zarówno z muzyką w pamięci naszego sprzętu, jak i serwisami streamingowymi.

Xperia 10 IV

Smartfon dostępny będzie z zainstalowanym Androidem 12, kupimy go w wersji czarnej, białej, miętowej oraz lawendowej. Do sprzedaży trafi w połowie czerwca w cenie 499 euro. Jeśli jednak zamówicie go w przedsprzedaży w okresie od 23 maja do 30 czerwca, za darmo otrzymacie słuchawki Sony WF C500

Źródło

You may also like...