Nowy automatyczny odkurzacz Roborock sprzątnie i zmyje podłogi oraz sam się opróżni

Automatyczny odkurzacz Roborock S7 Pro Ultra, to idealny sprzęt dla osób zajętych lub leniwych. Nie tylko sprzątnie mieszkanie, ale też samodzielnie opróżni pojemnik ze zebranych śmieci.

Dawniej sprzątanie mieszkania wymagało włożenia masy pracy, gdyż trzeba było ganiać po pokojach z odkurzaczem. Dziś sprawa wygląda zupełnie inaczej, ponieważ w sprzątaniu wyręcza nas automatyczny odkurzacz. Te urządzenia wciąż się jednak rozwijają i stają się coraz bardziej bezobsługowe. Jeszcze do niedawna taki odkurzacz po sprzątaniu trzeba było opróżniać, ale najnowsze modele robią to już samodzielnie.

Automatyczny odkurzacz Roborock nie pobrudzi nam rąk

Taką funkcję posiada model Roborock S7 Pro Ultra, który zawitał właśnie na europejskie rynki. Wyposażono go w bardzo mocny silnik, który zapewnia aż 5100 Pa siły ssania, co gwarantuje niezwykle dokładne czyszczenie i usunięcie najdrobniejszych nawet śmieci. Oczywiście nie tylko sprzątnie nam podłogi i dywany, ale może je także zmyć, gdyż dysponuje funkcją mopa, który obraca się z prędkością 3000 RPM. Dzięki temu z łatwością zmyje z podłogi nawet najbardziej zaschnięte plamy.

Odkurzacz ma zainstalowany LiDAR, na którym opiera się jego system nawigacji. Dzięki niemu mapuje pomieszczenie, co pozwala mu ustalić najbardziej efektywną trasę sprzątania, a także omijać przeszkody. Oczywiście możemy mu pozwolić działać samodzielnie, albo też przejąć sterowanie. Można to zrobić za pośrednictwem aplikacji Roborock App lub Xiaomi Home App, a także komendami głosowymi. Odkurzacz współpracuje bowiem z Alexą.

Automatyczny odkurzacz

Dużą zaletą sprzętu jest jego bezobsługowość. Odkurzacz posiada bowiem stację dokującą, w której opróżnia ze śmieci wbudowany pojemnik, a także czyści w nim mopa oraz uzupełnia zbiornik wody. Stacja dysponuje 2.5-litrowym pojemnikiem na śmieci, 3-litrowym zbiornikiem wody, a także 2,5-litrowym zbiornikiem na brudną wodę. Według producenta wystarczy to na około 7 tygodni pracy odkurzacza, dzięki czemu użytkownik nie musi sobie brudzić prąd. Stacja dokująca posiada bowiem funkcję samodzielnego czyszczenia, więc wystarczy jedynie zmieniać filtry.

Roborock S7 Pro Ultra dostępny jest na Amazonie i można go dostać w cenie 999 euro.

Zapraszam też na nasz profil na Facebooku, gdzie możecie śledzić i komentować artykuły.

Źródło

You may also like...