AYA NEO 2S kolejną mocną konsolą przenośną

Rynek konsol przenośnych rozwija się w szybkim tempie, a pojawiające się urządzenia stają coraz mocniejsze. Kolejnym sprzętem, który może nas zaskoczyć jest AYA NEO 2S.

Po tym jak Sony zrezygnowało z konsolek przenośnych, przez dłuższy czas rynek tych urządzeń był w stagnacji. To się jednak szybko zmieniło, gdyż jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się takie urządzenia jak GPD Win, czy Steam Deck. Obecnie z roku na rok rośnie ich liczba i powstają coraz mocniejsze modele, na których możemy z łatwością uruchamiać gry pecetowe.

Kolejną propozycją na rynku handheldów jest AYA NEO 2S, która może stanowić poważne zagrożenie dla ASUS Rog Ally. Posiada bowiem dokładnie ten sam procesor AMD Ryzen 7000, wspomagany przez układ graficzny Ryzen 7 7840U oparty na RDNA 3.

W porównaniu do poprzedniego modelu AYA NEO 2, nowy handheld ma nie tylko mocniejszy procesor, ale również poprawione chłodzenie. Możemy też oczekiwać zmodernizowanego czytnika odcisków palców, bardziej nasyconych kolorów, lepiej pracujących triggerów oraz łatwiej otwieranego futerału.

AYA NEO 2S
Źródło: AYA NEO

Producent już w połowie tego miesiąca zamierza uruchomić na Indiegogo kampanię nowej konsoli. Realizacja pierwszych zamówień rozpocznie się natomiast już w czerwcu. Na ten moment nie wiemy ile trzeba będzie zapłacić za konsolę, ale porównywalny ASUS ROG Ally wyceniono na niemal 600 dolarów.

W przypadku AYA NEO 2S należy więc oczekiwać podobnej kwoty. Nie jest to rzecz jasna mało, ale sprzęt ma wydajność na poziomie niezłego peceta i zapewnia wysoką płynność uruchamianych gier.

You may also like...