Z tym gadżetem wymienisz dysk SSD bez otwierania obudowy

Firma Icy Dock opracowała ciekawy gadżet, dzięki któremu możemy wymienić w komputerze dysk SSD M2 NVMe bez otwierania obudowy. Możemy w ten sposób podpiąć do komputera dwa dodatkowe dyski.

Współczesne płyty główne są tak zaprojektowane, że złącza w których montujemy dysk SSD M.2 NVMe są zwykle trudno dostępne. Wystarczy bowiem założyć na procesor większe chłodzenie i już nie jesteśmy w stanie odkręcić radiatora, by włożyć nowy napęd. Istnieją jednak gadżety, dzięki którym możemy znacznie łatwiej podpiąć taki nośnik do naszego komputera i to bez konieczności otwierania obudowy.

Umożliwia nam to najnowszy produkt firmy Icy Dock w postaci ToughArmor MB842MP-B. Jest karta PCIe, która zmienia standardowy slot PCIe 3.0/4.0 8x lub 16x w dodatkowe zatoki dla dysków M2. NVMe. Co istotne, dzięki temu urządzeniu dyski można wymieniać bez otwierania obudowy. Obsługa nie wymaga posiadania żadnych narzędzi, dyski wkłada się po prostu w przygotowane sloty i blokuje specjalnymi zatrzaskami. A pasują do nich nośniki M.2 2230, 2242, 2260, 2280 oraz 22110, których maksymalna grubość to 3,8 mm.

dysk ssd
Źródło: Icy Dock

Tacki wykonano z grubego aluminium, więc działają jako radiator i posiadają dodatkowo podkładkę termiczną ułatwiającą odprowadzanie ciepła. W każdej z tacek zamontowano również diody LED, informujące o zasilaniu oraz aktywności dysku. Producent oferuje także 2-pinowy kabel sygnałowy, który można podłączyć do płyty głównej lub przedniego panelu.

ToughArmor MB842MP-B dostępny jest w dwóch wariantach, obsługujących jeden lub dwa dyski SSD. Pierwszy kosztuje 105,50 dolarów, zaś drugi 249,99 dolarów.

Gdybyście natomiast chcieli sobie kupić nowy dysk SSD, to ich ceny na polskim rynku sprawdzicie na tej stronie. #reklama

You may also like...