Barnes & Noble rezygnuje z eReaderów?

Chodzą słuchy, że popularny czytnik cyfrowych książek Nook, nie sprzedaje się tak dobrze jak tego oczekiwano i być może księgarnia Barnes & Noble przestanie go wkrótce sprzedawać.

Po tym jak stworzony przez Amazon Kindle podbił rynek czytników elektronicznych książek, coraz więcej firm wprowadza do sprzedaży własne urządzenia. Dotychczas największym rywalem Amazonu była księgarnia Barnes & Noble, która ma w swej ofercie wiele modeli czytnika Nook.Jednak popularność tego eReadera nie jest chyba tak wielka jak tego oczekiwano, ponieważ pojawiły się doniesienia sugerujące, że Barnes & Noble może zrezygnować z Nooka. W styczniu księgarnia przyznała, że wyniki sprzedaży za ubiegłoroczny okres świąteczny, były znacznie niższe. W związku z tym, jak twierdzi The New York Times, Barnes & Noble zapewne zrezygnuje z produkcji czytnika i skupi się tylko na dostarczaniu dla swych partnerów licencji oraz treści.

Złe wyniki sprzedaży Nooka, to prawdopodobnie efekt agresywnej kampanii marketingowej Amazonu oraz sukcesu Kindle’a i Kindle Fire.

Źródło: Nytimes.com

You may also like...