Nokia pokazała telefon za 15 euro!

Nokia zaprezentowała dziś dość niezwykły telefon. Nie ma on co prawda ogromnego ekranu dotykowego, który można obsługiwać w rękawiczkach, na próżno szukać też najnowszego procesora Qualcommu w jego specyfikacji. Nokia 105 jest za to odporna na działanie wody i kurzu a jedno ładowanie ma wystarczyć na miesiąc działania. Wszystko to za 15 Euro.

W takiej cenie oczywistym jest, że specyfikacja telefonu nie będzie oszałamiająca, bo i nie po to został skonstruowany – ma działać i ma być tani. Nokia twierdzi, że 2,7 miliarda ludzi na świecie nigdy nie kupi smartphone’a ponieważ po prostu ich na to nie stać. Ale to nie znaczy, że nie potrzebują telefonów. A Nokia już się postara im je dostarczyć.Nokia 105 wyposażona została w ekran TFT o rozdzielczości 128 na 128 pikseli i przekątnej 1,45 cala. Producent nie chwali się nawet jaki procesor zamontowano w urządzeniu, wiemy tylko, że wyposażono je w 384 kB pamięci RAM i 8 MB wbudowanej pamięci. Z bajerów dorzucono radio FM, pięć gier i latarkę. Ale właśnie dzięki temu, że urządzenie nie ma oszałamiającej specyfikacji, bateria o pojemności 800 mAh wystarczy na ponad miesiąc działania lub na 12,5 godziny rozmowy. Dodatkowo telefon wyposażono w odporną na kurz i działanie wody obudowę dlatego Nokia 105 może stać się idealnym urządzeniem zapasowym a nie jedynie nowym filarem komunikacji Trzeciego Świata. Zwłaszcza, że będzie kosztować tylko 60 złotych.

W Indiach, Chinach, Indonezji i Nigerii Nokia 105 będzie dostępna z zainstalowaną aplikacją Nokia Life, dzięki której użytkownik będzie mógł zdobyć informacje lub na przykład uczyć się angielskiego za pośrednictwem sms’ów. Do Europy urządzenie trafi jeszcze w tym kwartale w kolorze czarnym lub niebieskim (cyjan).

Źródło: cnet.com

You may also like...