W Disney+ nie znajdziemy treści dla starszych widzów

Najnowsza platforma streamingowa Disney+ nie spodoba się wszystkim użytkownikom. Nie znajdziemy w niej bowiem żadnych materiałów przeznaczonych dla widzów pełnoletnich.

Zapowiedziana niedawno nowa platforma streamingowa Disney+ zapowiada się bardzo interesująco. Wiemy już, że abonament za dostęp do usługi wyniesie 7 dolarów miesięcznie lub 12,99 dolarów jeśli zdecydujemy się na pakiet z Hulu oraz ESPN+. Cena za podstawowy dostęp jest więc dużo bardziej atrakcyjna od Netflixa, którego najniższy abonament kosztuje 9 dolarów.

Do tego oferta nowej platformy zapowiada się bardzo ciekawie. Wiemy, że posiada prawa do uniwersum Marvela oraz Star Wars i już zapowiedziano kilka nowych seriali, które zainteresują fanów tych marek. Niestety pojawiła się właśnie informacja, która może wiele osób zniechęcić do wykupienia abonamentu.

Przedstawiciel usługi Eric Vespe potwierdził bowiem, że w Disney+ nie pojawią się żadne treści dla starszych widzów. Oferta ograniczy się wyłącznie do materiałów, z maksymalnym oznaczeniem wiekowym PG-13. Dla przyszłych subskrybentów oznacza to, że nie znajdą tam produkcji z większą dawką przemocy, takich jak chociażby Deadpool. Co ciekawe, Vespe nie wykluczył, że produkcje przeznaczone dla starszych widzów będą dostępne na platformie Hulu. Przyszły użytkownik będzie więc musiał kupić nieco wyższy abonament, w którym znajdzie się także Hulu.

Wiadomość nie powinna być dużym zaskoczeniem, gdyż Disney pragnie, by jego platformę postrzegano jako serwis oferujący treści przyjazne rodzinie. Jeśli więc oferowałaby produkcje z klasyfikacją R, dzieci mogłyby uzyskać do nich dostęp, a to nie byłoby pożądane.

Nie wiemy czy takie stanowisko platformy utrzyma się przez cały czas. Wiele zależy bowiem od tego jak zareagują potencjalni klienci serwisu. Jeśli okaże się, że platforma wzbudza z tego powodu zainteresowanie mniejsze od oczekiwanego, to być może Disney zmieni zdanie.

Disney+

Źródło

You may also like...