Nowy sensor Belkin obniży rachunki za wodę

Firma Belkin wprowadza na rynek kolejny produkt z kategorii inteligentnego domu. Najnowszy sensor Belkin Phyn Smart Water Assistant obniży rachunki za wodę.

Rachunki za wodę są jedną z istotniejszych pozycji naszych comiesięcznych wydatków. Zużywa się jej bowiem całkiem sporo, szczególnie w rodzinach gdzie jest sporo małych dzieci. Wówczas niemało wody potrzebujemy do mycia i prania ubrań. Czasem jednak instalacje ulegają uszkodzeniu, a wówczas woda zaczyna gdzieś uciekać. Taki przeciek trudno jest wykryć, a może nas kosztować niemałe pieniądze. Szczególnie jeśli zdarzy się to zimą, co może doprowadzić do rozsadzenia rur. Na szczęście na rynku pojawiają się urządzenia, które mogą nas przed tym uchronić.

Jedną z ciekawszych propozycji w tej materii może być Belkin Phyn Smart Water Assistant. Pod tą nieco przydługą nazwą kryje się inteligentny sensor, który wykrywa przecieki. Urządzenie jest łatwe w instalacji, a do jego zadań należy monitorowanie ciśnienia wody w naszej instalacji. Robi to 240 razy na sekundę, więc potrafi wykryć nawet niewielkie zmiany ciśnienia. Jeśli pojawi się jakiś przeciek, urządzenie natychmiast nas o tym poinformuje.

Sensor jest inteligentny, więc z biegiem czasu jego użyteczność wzrasta. Może więc wykryć nie tylko pękniętą rurę, ale np., cieknącą instalację sedesu, co trudno było nam samodzielnie wykryć. Wykryje też przecieki w przewodach doprowadzających wodę do pralki lub zmywarki. Urządzenie potrafi również mierzyć zużycie wody.

Sensor do sprzedaży trafi już we wrześniu w cenie 299 dolarów. Dodatkowo współpracuje on z Alexą, Google Assistant oraz HomeKit, więc można go połączyć z pozostałymi urządzeniami systemu inteligentnego domu.

Belkin

Źródło

You may also like...