LG Snowwhite stanie się naszą domową lodziarnią

LG Electronics zaprezentowało nowy gadżet kuchenny. LG Snowwhite jest kapsułkowym urządzeniem przeznaczonym do produkcji lodów oraz mrożonych deserów.

Kapsułkowe urządzenia zdobywają coraz większą popularność, gdyż są nie tylko tanie, ale też funkcjonalne i proste w obsłudze. Co więcej, nie są to obecnie wyłącznie ekspresy do parzenia kawy lub herbaty. Dostępne są bowiem automaty, które mogą nam przygotować Colę, natomiast urządzenie o nazwie DrinkWorks, w podobny sposób przygotuje nam drinki.

LG Electronics ma jeszcze jeden pomysł na wykorzystanie urządzeń kapsułkowych. Podczas odbywających się w Austin targów SSXW 2019, zaprezentowano prototyp urządzenia o nazwie LG Snowwhite. Jest to sprzęt, który działa na podobnej zasadzie jak ekspresy kapsułkowe, lecz końcowy produkt jest w tym wypadku zupełnie inny. Jak sugeruje nazwa, są to lody, ale również sorbety oraz mrożone jogurty.

LG Snowwhite

LG Snowwhite

LG Snowwhite wykorzystuje do działania dwie kapsułki: jedna produkuje deser, natomiast druga nadaje mu smak. Po skończonej pracy, można użyć specjalnej kapsułki czyszczącej, która przepłucze cały system, przygotowując go do ponownego wykorzystania.

Wprawdzie na rynku dostępne są urządzenia stworzone do przygotowywania lodów w domu, ale tańsze modele wymagają włożenia w to sporo pracy. Produkt LG jest pod tym kątem znacznie lepszy, gdyż samodzielnie zajmuje się wszystkimi etapami. Automatycznie reguluje temperaturę dla każdego rodzaju deseru, zaś kapsułki będą zawierały w pełni naturalne składniki premium, z niską zawartością cukru.

Dodam, że nie jest to pierwsze tego typu urządzenie, oferowane przez koreański koncern. Niedawno firma stworzyła maszynę o nazwie LG HomeBrew, stworzoną do warzenia piwa we własnym domu. Można ją było zobaczyć podczas tegorocznych targów CES 2019 w Las Vegas.

Niestety LG Snowwhite jest na razie tylko prototypem i nie wiemy kiedy urządzenie znajdzie się na sklepowych półkach.

Źródło: Slashgear.com

You may also like...