Komunikator Google Allo od dziś oficjalnie przestaje działać

Zgodnie z obietnicą, Google wyciąga wtyczką z serwerów obsługujących komunikator Google Allo. Usługa nie wytrzymała rywalizacji z bardziej znanymi konkurentami.

Pod koniec zeszłego roku internetowy gigant potwierdził plany likwidacji komunikatora Google Allo. Usługa nie zdobyła zakładanej popularności, więc amerykańska firma zapowiedziała jej wyłączenie, zaplanowane na marzec tego roku. Wprawdzie koncern nie podał wówczas dokładnej daty uśmiercenia usługi, ale moment ten nastąpił właśnie dziś.

Osoby korzystające ze wspomnianej usługi, mogą teraz zajrzeć na stronę wsparcia, gdzie dowiedzą się w jaki sposób pobrać i zachować historię rozmów. Znajdą tam również instrukcję wykonania kopii zapasowej zdjęć i plików multimedialnych oraz przeniesienia ich do Google Photos.

Na szczęście Google nie zamierza rezygnować z drugiej ze swych aplikacji, czyli Duo. Jest to komunikator umożliwiający wykonywanie połączeń audio oraz wideo, który nadal działa i nie ma planów jego likwidacji. Co więcej, koncern niedawno udostępnił użytkownikom klienta działającego w przeglądarce, więc korzystanie z niego stało się znacznie łatwiejsze.

 Google Allo

Źródło: Allo.google.com

You may also like...