WhatsApp banuje użytkowników za korzystanie z klonów komunikatora

Jeśli nie chcecie stracić swego konta w aplikacji WhatsApp, lepiej nie korzystajcie z jej klonów. Firma banuje bowiem takich użytkowników.

WhatsApp to obecnie najchętniej używany komunikator mobilny na świecie. Tę popularność próbują wykorzystywać inni producenci, oferując użytkownikom klony popularnego narzędzia, posiadające czasem bardziej rozbudowane funkcja. Takich aplikacji jest całkiem sporo, więc każdy z użytkowników z łatwością znajdzie coś dla siebie, jeśli nie chce korzystać z oficjalnego programu.

Należącej do Facebooka firmie takie zachowanie użytkowników bardzo się nie podoba, dlatego wypowiada wojnę klonom. Użytkownicy komunikatora zaczęli dostawać ostrzeżenia przez korzystaniem z takich programów. Firma twierdzi, że takie aplikacje nie zapewniają należytego poziomu bezpieczeństwa rozmów, dlatego zamierza banować osoby, które z nich korzystają.

Na szczęście nie będą to blokady stałe, lecz tymczasowe. Aby jednak odzyskać dostęp do konta, użytkownik będzie musiał pobrać oficjalną wersję aplikacji. Firma radzi również, by przez zmianą aplikacji na oficjalną, użytkownicy zachowali zapis dotychczasowych rozmów, gdyż w przeciwnym wypadku nie będą dostępne.

WhatsApp

Źródło: Financialexpress.com

You may also like...