Bateria w Galaxy S9 nieco urośnie

Chińskie źródła twierdzą, że bateria w Galaxy S9 nieco urośnie. Akumulator będzie ponoć mieć pojemność 3200 mAh, czyli o 200 mAh więcej niż obecnie.

Choć do oficjalnej prezentacji Galaxy S9 pozostało jeszcze kilka dobrych tygodni, to wciąż pojawiają się przecieki wskazujące na specyfikację kolejnego flagowca Samsunga. Najnowsze doniesienia pochodzą z Chin i sugerują pojemność baterii, która będzie go zasilać.

Źródło twierdzi, że smartfon otrzymać może akumulator o pojemności 3200 mAh. Byłby więc nieco większy niż w obecnym modelu, który posiada baterię 3000 mAh. Zasadniczo 200 mAh nie zrobi dużej różnicy w długości działania sprzętu. Trzeba jednak pamiętać, że na jego pokładzie znajdzie się Exynos 9810, który ma zużywać o 15 procent mniej energii.

Mniej prądożerny procesor oraz wydajniejsze systemy oszczędzania energii, mogą więc wydłużyć czas działania telefonu nawet o kilka godzin. Oczywiście to na razie są tylko czyste spekulacje. Jak będzie faktycznie wyglądać specyfikacja tego modelu, przekonamy się dopiero w przyszłym roku.

Wciąż nie wiemy dokładnie kiedy nowy model zostanie zaprezentowany, choć mamy już pewność, że nie będą to targi CES 2018. Bardziej prawdopodobne są targi elektroniki użytkowej MWC 2018, które odbędą się w lutym. Z doniesień Bloomberga wynika, że Samsung nowy model chce wprowadzić na rynek pod koniec lutego.

Galaxy S9

Źródło: Tech.qq.com

You may also like...