Baw się ze zwierzakiem nawet podczas pracy

Niektórzy tak kochają swe psy lub koty, że najchętniej wcale by się z nimi nie rozstawali. Pracować jednak trzeba, a do pracy zwykle pupila zabrać się nie da. Jest jednak rozwiązanie tego problemu.

Nazywa się ono PetCube i jest urządzeniem wyposażonym w kamerę, które daje nam podgląd na to co robi zwierzak. Gadżet podłączamy do domowej sieci WiFi, dzięki czemu na smartfonie, tablecie, lub laptopie zyskujemy podgląd na żywo w rozdzielczości 720p. Dodatkowo urządzenie posiada mikrofon oraz głośnik, a więc można się ze zwierzakiem komunikować. Można też się z nim bawić, ponieważ producent zainstalował laserowy wskaźnik niskiej mocy, współpracujący z kamerą, a więc tam gdzie zwrócimy jej obiektyw, tam też nakierowany zostanie laser.

PetCube można sterować przy pomocy urządzenia z systemem iOS. Jest do tego specjalna aplikacja, dzięki której można ruszać laserowym wskaźnikiem, zachęcając w ten sposób zwierzaka do zabawy.

Twórcy urządzenia nie zamierzają na tym poprzestawać. Firma chce jeszcze zbudować wewnętrzną sieć społecznościową, która umożliwi zabawę ze zwierzakami innych użytkowników. To może jednak nie być najlepszym pomysłem ze względów bezpieczeństwa (ludzie mogliby podglądać co mamy w domu), więc miejmy nadzieję, że twórcy jakoś zaszyfrują sygnał, by nie można było odkryć jego lokalizacji.

PetCube to na razie tylko prototyp, ale jego twórcy seryjną produkcję chcą rozpocząć już jesienią bieżącego roku. Na razie nie ma jeszcze ustalonej ceny sprzętu, ale jeśli jesteście nim zainteresowani, to wystarczy zapisać się na stronie firmy i gdy tylko sprzęt trafi do sprzedaży, zostaniecie o tym powiadomieni.

Źródło: Petcube.net

You may also like...