Pierwszy benchmark iPhone 11 prezentuje wydajność procesora A13

GeekBench opublikował pierwszy benchmark modelu iPhone 11. Dane potwierdzają, że smartfon będzie nieco wydajniejszy oraz otrzyma więcej pamięci RAM.

10 września odbędzie się premiera nowych smartfonów firmy Apple. W tym roku rodzina iPhone 11 będzie składała się z trzech modeli. Oprócz podstawowego smartfona, pojawi się jeszcze wariant 11 Pro oraz 11 Pro Max, które otrzymają wyświetlacze OLED oraz nieco lepsze wyposażenie.

Znany benchmark GeekBench miał już okazję przetestować model iPhone 11, który będzie następcą zeszłorocznego iPhone;a XR. Test wykazał, że nadchodzący smartfon jest nieco szybszy od swego poprzednika, co zapewne jest zasługą większej ilości pamięci RAM. Ubiegłoroczny model miał jej tylko 3 GB, natomiast w nowym zainstalowano już 4 GB.

Sprzęt w teście jednego rdzenia osiągnął całkiem przyzwoity wynik 5415 punktów, zaś wielu rdzeni 11 294 punktów. Dla porównania poprzednik miał odpowiednio 4831 i 11394 punkty. Co ciekawe wynik ten jest nawet lepszy od iPhone’a XS Max, który zdobył 4774 i 11 217 punktów.

Jest to zasługa nowego procesora Apple A13, który trafił pod jego maskę. Układ wyposażony jest w 6-rdzeni, z czego dwa najwydajniejsze taktowane zegarem 2,66 GHz (poprzednik miał taktowanie 2,49 GHz). Układ wprawdzie powstaje z wykorzystaniem tej samej 7 nm litografii co A12, jednak TSMC wykorzystało tu technologię EUV.

Oczywiście musimy pamiętać, że syntetyczne benchmarki nie są miarodajnym porównaniem dla rzeczywistych warunków korzystania z telefonu. Jednakże smartfony Apple zawsze mogły pochwalić się znakomitą wydajnością. A jeśli w nowym modelu będzie ona wyższa, to przyszli nabywcy bardzo się z tego faktu ucieszą.

iPhone 11

Źródło

You may also like...