Beta Androida 7.1 jeszcze w tym miesiącu

Za kilka dni użytkownicy wybranych modeli smartfonów, będą mogli przetestować betę najnowszej wersji mobilnego systemu Android 7.1 Nougat. Google zapowiedziało, że udostępni ją jeszcze w tym miesiącu.

Android 7.0 Nougat został udostępniony pod koniec sierpnia. Jego dostępność jest jednak bardzo ograniczona, gdyż można go instalować jedynie na kilku modelach smartfonów, w tym przede wszystkim na urządzeniach wyprodukowanych przez koncern Google.Podobnie będzie z betą Androida 7.1 Nougat. Google zamierza udostępnić ją jeszcze w tym miesiącu, lecz będą mogli ją przetestować tylko użytkownicy Nexusa 5X, 6P, a także Google Pixel C. Kolejne modele będą wspierane przez ten system dopiero od grudnia.

Poznaliśmy także kilka szczegółów technicznych nowego systemu. Wiadomo, że będzie wspierał Daydream VR, jednak większość nowych funkcji skupi się przede wszystkim na usprawnieniu działania aplikacji. Możliwe będzie m.in. tworzenie spersonalizowanych skrótów, które będą działać tak jak w przypadku systemu iOS z technologią 3D Touch. Będzie też wsparcie dla klawiatury obrazkowej, jak również dla chata, a także automatycznego zapisywania danych w chmurze.

Beta nie będzie oczywiście dostępna publicznie i mogą z niej korzystać tylko uczestnicy programu Developer Preview. Na chwile obecną nie wiadomo kiedy możemy oczekiwać pełnej wersji aktualizacji.

Źródło: Android-developers.blogspot.com

You may also like...