Nowe procesory firmy Qualcomm ujawnione

Do sieci wyciekła specyfikacja nowych procesorów firmy Qualcomm. Poznaliśmy szczegóły techniczne układów Snapdragon 460, 640 oraz 670, które znajdą się w smartfonach ze średniej półki.

Nie jest tajemnicą, ze już w przyszłym roku możemy oczekiwać smartfonów z procesorem Snapdragon 845, a jednym z pierwszych modeli będzie Samsung Galaxy S9. Nie jest to jednak jedyny układ Qualcomma, który w niedalekiej przyszłości trafi na rynek.

Producent ma zamiar zaprezentować podczas targów CES 2018 trzy zupełnie nowe modele, ale już my już teraz możemy poznać ich specyfikacje techniczną, która wyciekła do sieci. Dane dotyczą modeli Snapdragon 460, 640 oraz 670, a więc układów zaliczanych do dolnych i wyższych rejonów średniej półki.

Najmocniejszym modelem jest Snapdragon 670. Wyposażono go w cztery rdzenie Kryo 360 Gold oraz cztery Kryo 385 Silver, które współpracują z jednostką graficzną Adreno 620. Układ ma także modem komórkowy Snapdragon X16 oraz gigabitowy internet LTE. Nieco słabszy jest Snapdragon 640, w którym znajdziemy dwa rdzenie rdzenie Kryo 360 Gold oraz sześć rdzeni Kryo 385 Silver, przeznaczonych do mniej wymagających zadań. Oba układy będą też obsługiwać aparaty z pojedynczym sensorem 26 MP lub podwójnym z dwoma 13 MP matrycami.

Ostatni Snapdragon 460 także jest układem ośmiordzeniowym. Wszystkie rdzenie to słabsze Kryo 385 Silver, przy czym cztery są taktowane zegarem 1,8 GHz, zaś cztery pozostałe 1,4 GHz. Jest to również jedyny chip wytwarzany w starym procesie technologicznym 14 nm, podczas gdy dwa pozostałe wykorzystują 10 nm.

Wszystkie układy firmy Qualcomm, zostaną oficjalnie zaprezentowane 9 stycznia przyszłego roku.

Qualcomm

Źródło: Neowin.net

You may also like...