Prototypowy smartfon Microsoftu na wideo

Choć Microsoft wycofał z produkcji sprzętu Lumia, to wcześniej w planach miał kilka ciekawych modeli. Jeden smartfon, możemy zobaczyć na nowym wideo, które pojawiło się w sieci.

Kilka miesięcy temu Microsoft wycofał się ze wspierania i produkcji smartfonów z rodziny Lumia, ograniczając się jedynie do tworzenia aplikacji na inne platformy. Przygodę tej firmy z urządzeniami mobilnymi można więc uznać za zakończoną, choć trudno to zrozumieć, gdyż miała w planach kilka ciekawych urządzeń.

Oczywiście mowa tu o projektach skasowanych, które nigdy nie trafiły do sprzedaży, a które teraz wyciekają do sieci. Jeden z takich skasowanych prototypów pojawił się właśnie na nowym wideo. Na poniższym filmie widać, że smartfon ma Surface Pen, a więc wykorzystuje technologię N-Trig. Nie działa to jednak najlepiej, choć trzeba pamiętać, że to prototyp, który jest daleki od ukończenia. Film pokazuje też, że smartfon funkcjonuje na systemie Windows 8.1.

Ciekawe czemu Microsoft zrezygnował z tego prototypu i nigdy nie wprowadził go do sprzedaży. Gdyby sprzęt został dopracowany, mógłby znaleźć sporo nabywców. Szczególnie wśród użytkowników biznesowych, którym pełna kompatybilność z domowym komputerem bardzo by się przydała. Dzięki temu można by łatwo przenosić projekty pomiędzy urządzeniami i z odpowiednim wsparciem w postaci oprogramowania, byłby to bardzo przydatny sprzęt.

smartfon

Źródło: Mspoweruser.com

You may also like...