Steam pozwala zwrócić grę przez 14 dni

Wiele współczesnych gier nie posiada wersji demonstracyjnej, a po recenzjach w mediach trudno stwierdzić, czy dany tytuł się nam podoba. Steam doskonale rozumie potrzeby graczy i wprowadza możliwość zwrotu zakupionej gry przez okres 14 dni.

Zgodnie z europejskim prawem konsumenta, klient ma możliwość zwrotu produktu kupowanego poza siedzibą firmy, w ciągu 14 dni od daty jego nabycia. Ta zasada dotychczas nie dotyczyła gier komputerowych kupowanych na platformach cyfrowych. Steam parę lat temu zmienił zapis w regulaminie, z którego wynikało, że klient gry tylko wypożycza, a nie kupuje i to całkowicie eliminowało możliwość zwrotu.

Naciski mediów sprawiły jednak, że należąca do Valve platforma wreszcie dostrzegła problem i właśnie wprowadziła kolejną zmianę, która w ciągu 14 dni od zakupu pozwala zwrócić dowolną grę. Oczywiście, by zapobiec sytuacji, w której klienci zrobią sobie z platformy wypożyczalnię, użytkownik zwracający produkt nie może bawić się nim dłużej niż dwie godziny. Tylko wtedy możliwie jest odzyskanie pieniędzy, które w ciągu tygodnia zostaną zwrócone na podstawową formę płatności (czyli np. kartę płatniczą), lub na Steam Wallet. Nowa polityka obejmuje jednak tylko pełne gry, a więc nie można w ten sposób odzyskać pieniędzy za zakupione przedmioty w danej grze, lub przeznaczone do niej DLC.

Nie wiadomo na razie czy Valve wyłączy z nowej polityki tytuły, które w czasie dwóch godzin da się w całości ukończyć, ale można założyć, że tak właśnie będzie, gdyż tego typu produkcji jest całkiem sporo.

Zmiana polityki zwrotów to krok w dobrym kierunku i gracze z pewnością ucieszą się z możliwości przetestowania każdego tytułu.

Źródło: Steampowered.com

You may also like...