Nowa Nokia 3310 wkrótce w wersji 4G

Wskrzeszona niedawno Nokia 3310, wkrótce doczeka się trzeciej wersji. HMD Global pracuje nad nowym wariantem tego telefonu, wyposażonym w łączność 4G.

HMD Global kilka miesięcy temu wskrzesiło kultową Nokię 3310, wprowadzając do rynek odświeżoną jej wersję. Telefon wyposażony w kolorowy ekran i wbudowany aparat, świetnie nadaje się jako awaryjny telefon do domu.

Fińska firma nie zamierza jednak na tym poprzestawać i ciągle udoskonala swój nowy produkt, podnosząc jego możliwości. Już wkrótce pojawi się nowa Nokia 3310, wyposażona w technologię bezprzewodowej łączności 4G.

Według początkowych planów, wskrzeszona wersja popularnego telefonu nigdy nie miała oferować łączności 3G lub 4G. Okazało się jednak, że rynek się tego domagał, dlatego we wrześniu pojawiła się nowa wersja telefonu, wyposażona w 3G. Teraz inżynierowie pracują nad wariantem 4G. Informacje o trzeciej wersji pojawiły się w bazie chińskiego TENAA, a widnieje w niej jako model TA-1077.

Ciekawostką jest to, że nowy telefon działać ma na zupełnie innym systemie YunOS. Należy tu wyjaśnić, że poprzednie wersje posiadają własny system Feature OS opracowany przez HMD, który bazuje na systemie Series 30+, pochodzącym od Nokii. YunOS jest dziełem Alibaby i stworzono go w ramach programu Android Open Source Project. Innymi słowy nowa Nokia 3310 dostanie Androida.

Na razie oczywiście nie wiadomo jakie zmiany oprócz modemu, producent zdecyduje się wprowadzić do nowego sprzętu. Miejmy nadzieję, że dowiemy się tego w lutym, podczas targów telekomunikacyjnych Mobile World Congress. Natomiast standardowy model tego telefonu w wersji Dual SIM, możecie kupić w tych sklepach.

Nokia 3310

Nokia 3310

Nokia 3310

Źródło: Nokiapoweruser.com

You may also like...